Camp and Travel

Camp and Travel Nedir?

Amerika’da yaz kamplarında çalışarak para kazabileceğiniz ve ücretsiz yeme-içme ve konaklamadan yararlanabileceğiniz kültürel değişim programı. Kazandığınız parayla 1 aya kadar Amerika’da gezebilirsiniz.

Camp and Travel kültürel değişim programı kapsamında, Amerika’da yazları düzenlenen kamplara katılan 18 yaş altındaki çocuklarla ilgilenecek, kamp süresince çocukların katıldıkları aktivitelerde onlara yardımcı olacak kamp danışmanı (camp counselors-leader) pozisyonunda çalışabilecek nitelikteki katılımcılar aranmaktadır. Yurtdışından katılımcıları kabul eden program kapsamında katılımcılar kamplara kabul edildikleri taktirde yasal çalışma hakkı olarak program süresinde Amerika’daki kamplarda kalabilir ve kamp bitiş tarihinden itibaren 1 aya kadar Amerika’da gezmek için kalabilirler.

Amerika’da Kültürel Değişim Programı

Farklı ülkelerden programa katılmak için başvuru yapan katılımcılar Amerikan hükümeti tarafından resmi olarak yetkilendirilen Camp programının resmi sponsorlarının danışmanlarınca ilgilendiği alanlar ve sahip oldukları yeteneklere göre değerlendirilir ve eğer programa uygun olduğunu düşünür ise katılımcıların başvurularını kabul eder ve onları sahip oldukları özelliklere uygun kamplara yetiştirirler. Program süresi katılımcıların yerleştirildikleri kamplara göre değişmekle birlite en az 8 haftadır. Bu süre 15 haftaya kadar uzayabilmektedir.

Başvuru Şartları?

  • En az orta seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak
  • 19- 24 yaşında olmak
  • Öğrenci, eğitmen, gençlerle birlikte çalıştığınız bir meslek veya belli bir alanda (sanat, spor vb.) ilgili olmak
  • Sağlık problemi olmamak
  • Sabıka kaydı olmamak
  • En geç 25 Haziran’da Amerika’da olabilmek
  • Haziran-Ağustos aylarında Amerika’da olabilmek
  • Pozitif, esnek ve kendinden emin bir tutuma sahip olmak

İş Seçenekleri

Camp Counselor

Kamp danışmanları, kamplara katılmış 7- 16 yaş aralığındaki çocuklara liderlik etmek, rol modeli olmak, onlarla ilgilenmek, kamp süresince katıldıkları aktivitelerde yardımcı olup etkinliklerden sorumlu olan program katılımcılardır.


Support Staff

Destek ekipleri, kampın genel işleyişi; ulaşım, güvenlik, temizlik ve yemek gibi alanlardan sorumlu olan ve bu alanlarda çalışan program katılımcılarıdır. Ofiste, mutfakta, spor alanlarında görev alabilirler.

Program Ücretine Neler Dahil?

Gidiş Dönüş Uçak Bileti

Amerika’ya gidiş dönüş uçak biletiniz program ücretine dahildir ve Gedu tarafından karşılanmaktadır.

Konaklama

Konaklamanız program ücretine dahildir ve kamp tarafından sağlanmaktadır.

Yeme-İçme

Kampta kaldığınız süre boyunca yemeniz içmeniz kamp tarafından karşılanacaktır.

Camp and Travel ve Work And Travel Arasındaki Fark Nelerdir?

Camp and Travel Ne Kadar Kazandırır?

İş Seçeneği Min. Süre Maaş(USD) Ekstra gün
Kamp Danışmanı 9 hafta – 63 gün 1000- 1700 30 USD
Destek Ekibi 9 hafta – 63 gün 1100- 2100 35 USD

Kamp Danışmanlarının maaşı program sonunda min. 1000- 1700 USD arasında yaş aralığına göre değişmektedir. Bu maaş 63 günlük yani 9 haftalık çalışma karşılığında verilmektedir. Bu sürenin üzerinde kampta çalışılan her gün +30 USD maaş alınmaktadır.

Support Staff çalışanlarının maaşı min. 1100 – 2100 USD arasında yaş aralığına göre değişmektedir. Bu maaş 63 günlük yani 9 haftalık çalışma karşılığında verilmektedir. Bu sürenin üzerinde kampta çalışılan her gün +35 USD maaş alınmaktadır.

Camp and Travel Program Süresi

Program süresi min. 9 hafta (63 gün) ila 15 hafta arasında sürmektedir. Bu süre kampın katılımcılarla yaptığı anlaşmaya göre belirlenir. Min. 9 hafta olarak yapılan program anlaşması gereki durumlarda uzatılabilir ve katılımcı ek süre ile birlikte ekstra maaş alır.

Travel - 1 ay

Camp and Travel Amerikan hükümetinin sunduğu bir kültürel değişim programıdır. Program kapsamında Amerikan hükümeti katılımcılar kamptan ayrıldıkları günden itibaren Amerika’da seyahat edebilmeleri için 1 aylık yasal süre tanımaktadır.

Başvuru Formu

Lütfen bekleyin...