Camp and Travel

Camp and Travel Nedir?

Amerika’da yaz kamplarında çalışarak para kazabileceğiniz ve ücretsiz yeme-içme ve konaklamadan yararlanabileceğiniz kültürel değişim programı. Kazandığınız parayla 1 aya kadar Amerika’da gezebilirsiniz.

Camp and Travel kültürel değişim programı kapsamında, Amerika’da yaz aylarında düzenlenen kamplara katılan 18 yaş altındaki çocuklarla ilgilenecek; kamp süresince çocukların katıldıkları aktivitelerde onlara yardımcı olacak; kamp danışmanı (camp counselors-leader) pozisyonunda çalışabilecek nitelikteki katılımcılar aranmaktadır. Yurtdışından katılımcıları kabul eden bu program kapsamında katılımcılar, kamplara kabul edildikleri taktirde yasal çalışma hakkı olarak program süresince Amerika’daki kamplarda kalabilir ve kamp bitiş tarihinden itibaren 1 aya kadar Amerika’da gezmek için kalabilirler.

Amerika’da Kültürel Değişim Programı

Farklı ülkelerden programa katılmak için başvuru yapan katılımcılar; Amerikan Hükümeti tarafından resmi olarak yetkilendirilen Camp programının resmi sponsorlarının danışmanlarınca ilgilendikleri alanlar ve sahip oldukları yeteneklere göre değerlendirilirler. Programa uygun olduğunu düşündükleri katılımcıların başvurularını kabul eder ve bu kişileri, sahip oldukları özelliklere uygun olan kamplara yerleştirirler.

Program süresi, katılımcıların yerleştirildikleri kamplara göre değişmektedir. Bununla birlikte süre, en az 8 hafta olmaktadır ve 15 haftaya kadar uzayabilmektedir.

Başvuru Şartları?

  • En az orta seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak
  • 19- 24 yaşında olmak
  • Öğrenci, eğitmen, gençlerle birlikte çalıştığınız bir meslek veya belli bir alanda (sanat, spor vb.) ilgili olmak
  • Sağlık problemi olmamak
  • Sabıka kaydı olmamak
  • En geç 25 Haziran’da Amerika’da olabilmek
  • Haziran-Ağustos aylarını Amerika’da geçirebilmek
  • Pozitif, esnek ve kendinden emin bir tutuma sahip olmak

İş Seçenekleri

Camp Counselor

Kamp danışmanları, kamplara katılmış 7-16 yaş aralığındaki çocuklara liderlik eden, rol modeli olan; onlarla ilgilenen; kamp süresince katıldıkları aktivitelerde yardımcı olup etkinliklerden sorumlu olan program katılımcılardır.


Support Staff

Destek ekipleri; kampın genel işleyişi, ulaşım, güvenlik, temizlik ve yemek gibi alanlardan sorumlu olan ve bu alanlarda çalışan program katılımcılarıdır. Ofiste, mutfakta, spor alanlarında görev alabilirler.

Camp and Travel Program Süresi

Program süresi min. 9 hafta (63 gün) – 15 hafta arasında sürmektedir. Bu süre, kampın katılımcılarla yaptığı anlaşmaya göre belirlenir. Min. 9 hafta olarak yapılan program anlaşması, gerekli durumlarda uzatılabilir ve katılımcı ek süre ile birlikte ekstra maaş alır.

Travel - 1 ay

Camp and Travel, Amerikan Hükümeti’nin sunduğu bir kültürel değişim programıdır. Program kapsamında Amerikan Hükümeti, katılımcılara kamptan ayrıldıkları günden itibaren Amerika’da seyahat edebilmeleri için 1 aylık yasal süre tanımaktadır.

Başvuru Formu

[iphorm id=”16″ name=”Camp And Travel”]