Yurtdışı Sertifika Programları

Yurtdışı Sertifika Programları, günümüz dünyasında ve özellikle Yurtdışındaki bir eğitim kurumundan alınacak Sertifikalar, en az Lisans ve Yüksek Lisans Programları sonunda alınan Diplomalar kadar değerli bir hale gelmiştir. Çoğu şirket kendileri için çalışacak kişilerin Üniversite eğitimleri dışında kendilerini ne kadar geliştirdiklerine de bakarak tercih yapmaktadır. Bu Sertifika Programları kısa süreli programlar olabildiği gibi 2 senelik Sertifika Programları da bulmak mümkündür.

Birçok konu hakkında ve dünyanın birçok noktasında bulunabilecek Sertifika Programları seçeneklerinden en çok tercih edilen programlar arasında; İşletme, Marketing, Moda Tasarımı, Mimarlık, Tasarım, Aşçılık ve Turizm Sertifika Programları bulunmaktadır. Bu programlar kişilerin kariyerlerine yön vermeleri açısından son derece değerlidir. Özellikle Yurtdışında alınacak alternatif bir Sertifika Eğitimi Programı, özellikle kariyer anlamında çok fazla işinize yarayacaktır.

Başvuru Şartları Neler?

Lise Mezunu Olmanız Yeterli

Sertifika Programları sadece Lisans yada Yüksek Lisans mezunları için değildir. Bazı programlara Lise mezunu olan kişiler de katılabilmektedir. Bu kişiler Sertifika Programları bittikten sonra Üniversitelere geçiş düşünmeleri durumunda konuya çok daha rahat adapte olabilmektedir. Yani kısacası, yeter ki siz eğitim almayı kafanıza koyun, sizler içinde mutlaka bir yol bulunmaktadır. Bu anlamda Danışmanlarımızın sizlere önereceği yol belki de hayatınızı tam anlamıyla değiştirecektir.

Gerekli İngilizce Dil Bilgisi

Sertifika Programları, spesifik profesyonel bir alan üzerine düzenlenmektedir. Bu nedenle, programlar dil eğitimine yönelik değil belirlenen konuya odaklı hazırlanır. Sertifika programlarına katılacak kişilerin İngilizce anlama ve konuşma konusunda sorun yaşamamaları gerekir. İstenilen İngilizce seviyesi programa göre değişmektedir. Gerekli min. İngilizce seviyesiyse B1’dir. Buda 4,5 ilets skoruna denk gelmektedir.

Sertifika Programları Süresi

Yurtdışı Sertifika Programları için ideal süre yaklaşık 12 Haftalık programlardır. İngiltere ve Amerika’da 4 Haftalık yani kısa süreli programlar varken Kanada’da 92 haftaya kadar süren Co-op programlar bulmak mümkündür. Bu programlar için belli bir araştırma süreci ve yeterlilik istekleri bulunmaktadır. Yurtdışında Sertifika Programlarına kayıt olabilmek için belli bir seviyede İngilizce bilinmesi istenmektedir. Bu programlar dil okulu programları olmadığından katıldığınızda eğitimlerde anlatılan konuyu anlayabilecek kadar İngilizce bilmeniz gerekmektedir.

Sertifika Programları Ücretleri

Sertifika programları ücretleri süresine, ülke ve okuluna göre değişiklik göstermektedir. İngiltere’de 4 haftalık programlar 1000 GBP’den başlarken Kanada’da 92 haftalık programların ücretleri 17 bin Kanada Dolarına civarındadır. Ülkelere göre programlara ve fiyatlarına yukarıdaki ülkelere tıklayarak ulaşabilirsiniz.