Amerika Yaz Okulları

Amerika Yaz Okulları

Amerika yaz okulları programları, İngiltere ve diğer Avrupa seçeneklerinden farklı olarak, ders sonrası aktivitelerin çok daha fazla gezi içermesiyle ayrılmaktadır. Boston, Los Angeles, San Francisco, Orlando gibi Amerika’nın en popüler ve çok fazla görülecek yerleri olan şehirlerinde yapılan ABD yaz kampı programları öğrenciler için çok eğlenceli geçmektedir.

Amerika’da İngilizce Dil Eğitim

Yaz okulu programlarımız öğrencilerin yaş gruplarına ve seviyelerine göre ayrılmış eğitimlerdir. Programlarımız çok çeşitli aktivitelerden oluşmaktadır. Organizasyonların tümü üniversite kampüslerinde gerçekleştirilmektedir. Genellikle haftalık 15-20 ders dil eğitimi içeren programlarda gün kahvaltı ardından dersle başlamaktadır. Öğle yemeği saatine kadar süren ders süresince öğrencilere, yaş ve seviyelerine uygun sınıflarda, pratik ağırlıklı interaktif dil eğitimi verilmektedir. Birçok farklı ülkeden öğrencilerin kaynaştırıldığı bu gruplarda öğrenciler, yabancı dil kullanarak iletişim kurabildiklerini fark edip, İngilizce öğrenmeye daha fazla motive olmaktadır.

Amerika Yaz Okulları Aktiviteler Ve Geziler

Amerika Yaz Okulu programlarının ders harici aktiviteleri genellikle gezilerden oluşmaktadır. Çünkü Amerika’da İngiltere ve diğer AB ülkelerine kıyasla çok daha fazla görülecek yer ve atraksiyon bulunmaktadır. Öğrenciler ders sonrası gezilerde, Universal Studios, DisneyLand, Hollywood, Manhattan, Washşngton DC, Boston ve daha bir çok popüler yeri görme şansı bulur ve çok eğlenmektedir. Bu aktivitelerin tümü okul tarafında güvenli ve grup liderleri kontrolünde gerçekleştirilmektedir.

Amerika Yaz Okulu Konaklama Ve Sosyal Aktiviteler

Amerika yaz okulu seçeneklerimizin tümü üniversite kampüslerinde organize edilmektedir. Öğrenciler eğitim, konaklama, spor vb tüm aktivitelerini güvenli kampüs ortamında gerçekleştirmektedir. Amerika yaz okullarımızda öğrencilere değişik standartlarda tam pansiyon yurt konaklaması sunulmaktadır. Yurt girişleri ve program dahilindeki tüm etkinlikler aktivite yöneticileri tarafından kontrol edilmekte ve öğrencilerin güvenliği sağlanmaktadır.

Amerika’daki Yaz Okulları

Boston Tufts University

New York Kean-University

Los Angeles EC-English