Fransa Yaz Okulları

Fransa’da Fransızca Yaz Okulu

Fransa yaz okulları, 8-17 yaş öğrencilerin yaz tatillerini değerlendirmeleri için düzenlenen Fransızca dil eğitimi ve aktivitelerden oluşan yaz okulu programlarından oluşmaktadır. Programa katılan öğrenciler 18 yaşın altında oldukları için 24 saat gözetmen kontrolünde tutulmaktadır. Birbirine yakın yaşlardaki öğrencilerin 8-12 , 13-15 ve 16-17 gibi yaş grupları halinde işlediği dersler sonrasında arkadaşlıkların kurulabilmesi için gerekli ortamı sağlamak amacıyla sosyal aktiviteler ve geziler düzenlenmektedir.

Fransa Yaz Okulu Programı

Hazırlanan programların içeriği; sabah 9’da başlayıp öğlene kadar devam eden Fransızca kursu, öğle yemeği tatili ve sonrasında da öğrencilere özel düzenlenen sportif ve kültürel aktivitelerden oluşmaktadır. Genellikle hafta sonları düzenlenen gezilerle de öğrencilerin şehri tanıması amaçlanmaktadır.

Fransızca Yaz Kursu

Öğrencilerin haftanın 5 günü sabah saatlerinde katıldıkları Fransızca kursları tecrübeli ve öğretmenlik eğitimi almış eğitmenlerce verilmektedir. Günde 3 ders olan Fransızca kursları daha yoğun bir eğitim istenildiği taktirde 5 saate çıkarılabilmektedir. Dersler Fransıza konuşma, dinleme, yazma ve okuma üzerine hazırlanmaktadır.

Fransa Yaz Okulu Konaklaması

Fransa yaz okulu programlarında öğrenciler için aile yanı ve öğrenci yurdu 2 farklı konaklama seçeneği sunulmaktadır. Öğrencinin isteğine ve karakterine uygun konaklamalarda uygun olanı tercih edilebilir.

Aile Yanı Konaklama

Fransız bir aileyle yaşayacak olan öğrenciler tek kişilik veya 2 kişilik odalarda başka bir öğrenciyle kalabilirler. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini aileyle birlikte yiğen öğrenciler aile bireyle sohbet ederek Fransız kültürünü daha yakından tanıma fırsatı yakalamış olurlar.

Öğrenci Yurdunda Konaklama

Fransa yaz okullarında öğrenci yurtlarında konaklamayı seçen öğrenciler aynı okuldan arkadaşlarıyla birlikte tek kişilik, 2 kişilik veya 3 kişilik odalarda konaklar. Bazı yurtlarda banyo odaların içinde bazılarındaysa her katta yer almaktadır. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeklerini arkadaşlarıyla birlikte yurtların yemekhanelerinde yerler.

Fransa’daki Yaz Okulları

Fransa’nın farklı şehirlerinde uzun yıllardır çalışıp Türkiye temsilciliğini yaptığımız okullar bulunmaktadır. Alttaki linkleri tıklayarak bu okullar hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.


Azurlingua Fransa Yaz Okulu – Nice

Azurlingua Nice yaz okulu, 25 yıllık tecrübesi ve öğrencilerinin yüksek memnuniyet oranıyla 13-17 yaş aralığındaki öğrenciler için düzenlediği yaz programlarının kontenjanları erkenden dolmaktadır.

Azurlingua detaylı bilgi için tıklayın..


LSF Fransa Yaz Okulu – Montpellier

LSF Montpellier yaz okulu, güneşin batmadığı şehir olarak bilinen Montpellier’de sahile 15 dakika uzaklığındaki eğitim binasıyla 11-16 yaş aralığındaki öğrenciler Fransızca yaz okulu programı düzenlemektedir.

LSF Montpellier detaylı bilgi için tıklayın..


France Langue Yaz Okulu – Biarritz

France Langue Biarritz, Fransa’nın Güneybatısında bir kıyı şehri olan Biarritz’de France Langue kalitesiyle 14-17 yaş aralığındaki öğrenciler için hazırlanan yaz okulu programlarında aile yanı konaklama seçeneği bulunmaktadır.

France Langue detaylar için tıklayın..


Alpadia Fransa Yaz Okulu – Paris

Alpadia Paris Igny Yaz Okulu, Paris’in güzel bahçeleriyle ünlü Igny bölgesinde yer alan okulumuz 13-17 yaş aralığı için sunduğu Fransızca yaz okulu programı özel bir yatılı okulda düzenlenmektedir.

Alpadia Paris detaylı bilgi için tıklayın..


Nice – Sprachcaffe Yaz Okulu

Sprachcaffe Nive Yaz Okulu, 15-21 yaş arası gençler için uluslararası bir zincir okul olan Sprachcaffe’nin düzenlediği Fransızca yaz okulları programları çok ekonomik seçenekler sunmaktadır.

Sprachcaffe Nice detaylı bilgi için tıklayın..


Antibes – Centre International d’Antibes

CIA Antibes Fransızca yaz okulu, 7-17 yaş aralığındaki çocuklar ve gençler için sosyal aktivite ve gezilerinde dahil olduğu yaz kampları düzenlemektedir.

CIA Detaylı bilgi için tıklayın..


Cannes – Centre International d’Antibes

CIA Cannes Yaz Okulu, Dünyaca ünlü film festivaliyle bilinen Cannes şehrinde Centre Internayional d’Antibes okulunun 13-17 yaş arası gençler için düzenlediği Fransızca yaz okulu programı..

CIA Cannes detaylı bilgi için tıklayın..


8-12 Yaş Fransa Yaz Okulu

8-12 yaş aralığında çcocuklar için özel olarak hazırlanan Fransızca yaz okulu programı Fransa’nın Nice şehrinde 25 yıllık tecrübeye sahip Azurlingua okulu tarafından düzenlenmektedir.

8-12 Yaş Fransa Yaz Okulu detaylı bilgi için tıklayın..