Yurtdışında Yaz Okulları

Okulların kapanmasıyla öğrencilerin bütün bir yılın yorgunluğunu atma vakti geldi. Hem öğrencilerin geçirebileceği en güzel tatillerden biri olma iddiasında hem de ailelerin içini rahatlatacak dil eğitimi destekli ve güvenilir bir yaz kampı programına öğrencilerimiz bekliyoruz! Öğrencinin yurtdışında yaz okulu tercih etmesi, erken yaşta yurtdışı deneyimi edinmesi, kişisel gelişimi için günümüzde oldukça önemlidir. Farklı kültürlerden arkadaşlar edinecek, kişisel sorumluluk duygusu gelişecek, kendine güveni gelişecek, hayata bakış açısı zenginleşecektir.

İngiltere, Malta, Amerika, Fransa, İspanya, İtalya, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Almanya, Kanada yaz okullarından istediğiniz birini seçmeniz mümkündür. Bu seçeneklerden en popülerleri İngiltere ve Malta’dır. Tüm yaz okulları, öğrencilerin dil seviyesini geliştirecek kursların yanı sıra, birçok sosyal aktivite imkanı da sunmaktadır. Gezi, şehirlerin en güzel yerlerini görebilecekleri kültür turları, tenisten at biniciliğine kadar çok çeşitli spor imkanları, danstan satranca kadar en eğlenceli grup aktiviteleri öğrencilerin hizmetine sunulmuş durumdadır.

Yurtdışı Yaz Okulları; Dil eğitiminin yanında, geziler, kültürel etkinlikler, şehir turları ve spor etkinlikleri gibi birçok aktiviteyi bir araya getiren 4-17 yaş arası öğrencilere hitap eden programlardır. Öğrenciler, bu programlar sayesinde sadece yabancı dilini geliştirmekle kalmayıp, farklı kültürlerden gelen öğrencilerle arkadaşlıklar kurup aynı zamanda düzenlenen şehir turları, haftasonu piknikleri ve yarışmalara katılarak sosyalleşip çevreyi tanıma fırsatı bulacaklardır. Ayrıca ailelerinden ayrı kalma deneyimi yaşayıp kendi sorumluluklarını almış olacaklardır.

Yaşları nedeniyle sürekli gözetmen denetiminde tutulan öğrenciler, aynı zamanda okul tarafından da izlenmektedirler. İsteğe göre aile yanı konaklama ve öğrenci yurdunda konaklama seçenekleri de alternatifler arasındadır. Sabahları dil eğitimi alan öğrenciler, öğleden sonra düzenlenen yüzme, binicilik, futbol, basketbol, tenis gibi spor aktivitelerine ve el sanatları, müzik, dans, sinema gibi sanatsal aktivitelere katılmaktadırlar.

Yurtdışındaki Yaz Okulları