Almanya Dil Okulları

Almanya dil okulları, Almanca dil eğitimi almak artık İngilizcenin ardından gelen ikinci seçenek olarak görülüyor. Özellikle Almanya üniversitelerinin ücretsiz ve yüksek kaliteli olması nedeniyle birçok öğrenci Almanya’yı lisans ve yüksek lisans anlamında tercih etmektedir. Tabi bu kararlarını sonuca vardırmaları içinde Almancaya ihtiyaçları bulunmaktadır. Almanca öğrenmek isteyen öğrencilerde kendilerine uygun bir Almanya dil okulu bulmak için altaki seçenekleri inceleyebilirler.

Özellikle AB sınırları dahilinde anadil olarak en çok kullanılan dil olma özelliğine sahip olan Almanca dünyada ise yaklaşık 200 milyon insan tarafından konuşulmaktadır. Almanca sadece Almanya’da değil, İsviçre, Liechtenstein, Lüksemburg, Avusturya ve Belçika gibi çok dilli ülkelerde kullanılan resmi yada gayri resmi dillerden birisidir. Almanca öğrenmenin en etkili yoluda tabiki Almanya’da kaliteli eğitim veren bir okulda eğitim almaktır. Peki Almanca öğrenmek için hangi şehir veya hangi okulda eğitim almalıyım sorusuna nasıl cevap bulacaksınız.

Almanya Dil Okulu

Almanya’da üniversite okumak isteyen öğrencilerin yerine getirmesi gereken ilk şartlardan biri olan Almanca dil bilgisi kriterini yetirmek için her yıl yüzlerce öğrenci Almanya’ya dil eğitimi gelmektedir. Her seviyede Almanca kursu alabileceğiniz farklı şehir ve okullar bulunmaktadır.

Şehre Göre Almanca Dil Kursu

Stuttgart Dil Okulları
Düsseldorf Dil Okulları
Hamburg Dil Okulları
Hannover Dil Okulları
Berlin Dil Okulları
Heidelberg Dil Okulları
Frankfurt Dil Okulları

Hangi şehir de Almanca dil kursu almak daha ekonomik? Öğrenci olarak soracağınız ilk soru bu olabilir. Peki şehirlere göre bir öğrencinin aylık yaşam masrafı ne kadar?

Şehir Aylık Toplam Masraf
Hanover 753.43 Eur
Berlin 809.01 Eur
Dusseldorf 817.27 Eur
Stuttgart 826.90 Eur
Heidelberg 854.98 Eur
Frankfurt 857.93 Eur
Hamburg 881.82 Eur

Almanya Dil Kursları

DiD Dil Okulu
Gisma Business School
F+U Academy
Sprachcaffe
İnlingua

Almanya Dil Okulu Fiyatları

Dil okullarının kurs ücretleri kurs seçeneği veya kursun süresine göre değişiklik gösterir. Yukarıda yer alan okul seçeneklerine tıklayarak okulların kurs ve konaklama fiyatlarına göz atabilirsiniz.

Almanya Kurs Seçenekleri

Almanya’daki dil okulları ihtiyacınıza göre kurs seçenekleri sunmaktadır. Günlük hayatta Almanca konuşma, üniversite eğitimi için veya Almanca sınavlarına hazırlık gibi farklı seçenekler sunmaktadırlar. Bu seçenekler;

Genel Almanca Kursu


Özel bire bir Almanca Kursu


TestDaf Sınav Hazırlık Kursu


İş Almancası Kursu


Öğretmenlere Özel Almanca Kursu

Almanya Öğrenci Vizesi Başvurusu

Türkiye temsilciliğini yaptığımız ve yukarıda listelediğimiz okullara yapılan başvurularda ve Almanya vizesi başvurunuzda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız. Almanya’da 90 günden daha az bir Almanca dil kursuna katılıyorsanız turistik vize başvuru yaparak gerekli vizeyi alabilirsiniz. Peki dil kursunuz 90 günden daha uzun sürüyorsa?

Almanya D Tipi Öğrenci Vizesi Başvurusu

Almanya’da eğitim amaçlı 90 günden uzun süreli bir programa katılacaksınız D tipi ulusal vizeye başvuru yapmanız gerekecektir. D tipi Öğrenci Vizesi Başvuru turistik vize başvurularına göre daha detaylı bir başvurudur ve başvurunun sonuçlanması daha uzun sürmektedir. Bu neden le mutlaka profesyonel destek almanızı önermekteyiz.