Camp and Travel Program Ücreti

Camp and Travel programının ücreti, programa başvuru yaptığınız tarihe göre değişmektedir. Haziran’da başlayan başvuru döneminde program ücreti, Ağustos ayından sonraki her ay için 50 USD artmaktadır.

SON TARİH ÖN KAYIT PROGRAM ÜCRETİ (UÇAK BİLETİ HARİÇ) PROGRAM ÜCRETİ (UÇAK BİLETİ DAHİL)
31 Temmuz 100 USD 215 USD 865 USD
31 Ağustos 100 USD 240 USD 890 USD
30 Eylül 100 USD 265 USD 915 USD
31 Ekim 100 USD 290 USD 940 USD
30 Kasım 100 USD 315 USD 965 USD
31 Aralık 100 USD 340 USD 990 USD
31 Ocak 100 USD 365 USD 1015 USD
31 Mart 100 USD 415 USD 1065 USD

Program Ücretine Neler Dahil?

– Kamp için profil hazırlanmasında destek
– Camp and Travel tshirt’ü
– Kamp araştırması ve başvuruda destek
– Kamp süresince geçerli olacak sağlık sigortası
– Amerika gidiş-dönüş uçak bileti
– J-1 vizesi için gerekli DS-2019 formu
– Amerika vize başvuru danışmanlığı
– Sponsor kuruluşun yapacağı oryantasyon

Program Ücretine Neler Dahil Değil?

– Amerika’ya giderken yanınıza almanız gereken harçlık: 250 USD (varıştaki ulaşım ve çıkabilecek diğer masraflar için)
– Vize başvuru ücreti: 160 USD
– SEVIS ücreti: 35 USD

Ücretsiz Ön Başvuru

Camp and Travel programına uygunluğunuzu kontrol edebilmemiz için, alttaki linke tıklayarak başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Ön başvurunuzu yaptıktan sonra danışmanlarımız, mülakatınız için sizinle iletişime geçeceklerdir.

Ücretsiz Ön Başvuru için Tıklayın

Ön Kayıt 100 USD

Danışmanımızın yaptığı mülakat sonrasında programa uygun olduğunuz karar verilirse, 100 USD ön kayıt ücretini ödeyerek profilinizi oluşturabilirsiniz.

*Profiliniz oluşturulduktan sonra bu ücretin geri iadesi olmayacaktır.

Program Ücreti 865-1065 USD

Profilinizi tamamlayıp mülakat yaptığınız kamplardan iş teklifi aldıktan sonraki 2 hafta içerisinde, 865-1065 USD tutarındaki program ücretini ödemeniz gerekmektedir. Program ücreti ödendiğinde Amerika’daki program sponsorumuz işlemlerinizi tamamlar ve yasal olarak çalışabilmeniz için gerekli DS-2019 formunuzu Türkiye’ye gönderir.

Sağlık Sigortası 0 USD

Camp and Travel programı kapsamında, kampta çalıştığınız süre içerisinde karşılaşabileceğiniz sağlık problemleri ihtimaline karşı sigortalanırsınız. Amerika’da sağlık harcamalarının çok pahalı olduğu göz önünde bulundurursanız sigortanızın olması çok önemli bir konudur. Sağlık sigortanız program ücreti kapsamındadır.

Vize Başvuru Ücreti 160 USD

Camp and Travel programı kapsamında Amerika’ya gidiş için J1 vizesi almanız gerekmektedir. Vize başvuru randevusu, online başvuru formunuzun doldurulması ve başvuru evraklarınızın hazırlanması konusunda danışmanlarımız, süreci sizinle birlikte ilerletmektedir. Amerika vize başvuru ücreti 160 USD’dir.

SEVIS Kayıt Ücreti 35 USD

Camp and Travel programı için Amerika’da bulunduğunuz süre boyunca, öğrenci takip sistemi olan SEVIS (Student and Exchange Visitor Information System) kaydınız olması gerekmektedir. Bu kaydınız olmadan Amerika vize başvurusu yapamazsınız. Danışmanlarımız, vize başvurunuzdan önce SEVIS kaydınızı yapacaklardır. SEVIS kayıt ücreti 35 USD’dir.

Amerika Uçak Bileti 0 USD

Tebrikler! Vizeniz Amerikan Konsolosluğu tarafından onaylandı. Artık unutamayacağınız bir yaz için her şey hazır. Uçak biletiniz hariç. Camp and Travel program sponsoru, kampınızdaki minimum 9 haftalık çalışma sözünüz karşılığında, New York gidiş-dönüş uçak biletinizi ücretsiz olarak temin etmektedir.

Konaklama, Yeme-İçme 0 USD

Kampta kalıp çalıştığınız süre boyunca konaklamanız, kamp tarafından ücretsiz olarak karşılanmaktadır. Aynı şekilde yeme-içme ihtiyacınızın karşılanması da kamp tarafından gerçekleştirilmektedir.