Camp and Travel Program Ücreti

Camp and Travel Program Ücreti ve toplam maliyeti ne kadar? Program ücreti programa başvuru yaptığınız tarihe göre değişmektedir. Haziran’da başlayan başvuru döneminde program ücreti Ağustos ayından sonraki her ay 50 USD artmaktadır.

Ücretsiz Ön Başvuru

Camp and Travel Programına uygunluğunuzu kontrol edebilmemiz için alttaki linki kullanarak başvuru formunu doldurarak ön başvurunuzu yapmanız gerekiyor. Ön başvurunuzu yaptıktan sonra danışmanlarımız mülakatınız için sizinle iletişime geçeceklerdir.

Ücretsiz Ön Başvuru için Tıklayın

Ön Kayıt 250 USD

Danışmanlarımız tarafından mülakatınız yapıldı ve programa katılmak için uygunsunuz? Artık 250 USD kayıt ücreti ödeyerek işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Eğer başvurularınız sonucu kamp kabülünüz gerçekleşmez ise program dönemi bittiğinde ön kayıt ücretiniz geri iade edilecektir.

Program Ücreti Ön Kayıt Camp and Travel 2021
Son Tarih Camp Counselor
30 Eylül 250 USD 700 USD
31 Ekim 250 USD 750 USD
30 Kasım 250 USD 950 USD
31 Aralık 250 USD 1000 USD
31 Ocak 250 USD 1050 USD
28 Şubat 250 USD 1100 USD
15 Mart 250 USD 1150 USD

Program Ücreti 600-850 USD

Kamp kabulünüz geldiğinde kayıt olduğunuz tarihe göre 600-850 USD program ücretini 2 hafta içerisinde ödemeniz gerekmektedir. Program ücreti ödendiğinde Amerika’daki program sponsorumuz işlemlerinizi tamamlar ve yasal olarak çalışabilmeniz için gerekli DS-2019 formunuzu Türkiye’ye gönderir.

Sağlık Sigortası 0 USD

Camp and Travel programı kapsamında kampta çalıştığınız süre içerisinde karşılaşabileceğiniz sağlık problemleri ihtimaline karşı sigortalanırsınız. Amerika’da sağlık harcamalarının çok pahalı olduğu göz önünde bulundurursanız sigortanızın olması çok önemli bir konudur. Sağlık sigortanız program ücreti kapsamındadır.

Vize Başvuru Ücreti 160 USD

Kültürel değişim programı olan Camp and Travel kapsamında Amerika’ya gidiş için J1 vizesi almanız gerekmektedir. Vize başvuru randevusu, online başvuru formunuzun doldurulması ve başvuru evraklarınızın hazırlanması konusunda danışmanlarımız süreci sizinle birlikte götürmektedir. Amerika vize başvuru ücreti 160 USD dir.

SEVIS Kayıt Ücreti 35 USD

Kültürel değişim programı olan Camp and Travel kapsamında Amerika’da bulunduğunuz süre boyunca öğrenci takip sistemi olan SEVIS sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Sevis sistemine kayıt olmadan Amerika vize başvurusu yapamazsınız. Danışmanlarımız vize başvurunuzdan önce SEVIS sistemine kaydınızı yapacaklardır. SEVIS kayıt ücreti 35 USD’dir.

Amerika Uçak Bileti 0 USD

Tebrikler! Vizeniz Amerikan Konsolosluğu tarafından onaylandı. Artık unutamayacağınız bir yaz için her şey hazır. Uçak biletiniz hariç. Camp and Travel program sponsoru Kampınızdaki minimum 9 haftalık çalışma sözünüz karşılığında New York gidiş dönüş uçak biletinizi ücretsiz olarak teğmin ediyor.

Konaklama, Yeme-İçme 0 USD

Kampta kalıp çalıştığınız süre boyunca konaklamanız kamp tarafından ücretsiz olarak karşılanmaktadır. Yeme-içme de yine kamp süresince ücretsiz olarak karşılanmaktadır.