Rusya Dil Okulları

Rusya dil okulları, Rusça Slav Dillerinden, Avrasya’da yaygın olarak konuşulan bir dildir. Rusça, Beyaz Rusça ve Ukraynaca ile birlikte Hint-Avrupa dil ailesinin Slav Dilleri grubunun Doğu Slav Dilleri alt grubuna girmektedir. 20. yüzyılda politik açıdan önemli bir dil olan Rusça, Birleşmiş Milletlerin resmi dillerinden biridir. Rusça dünya üzerinde en çok konuşulan 7. dildir. Rusça Kiril alfabesini kullanır. Çünkü Latin harfleri Rus dilindeki tüm sesleri ifade etmek için yeterli değildir. Rusça’da vurgu çok önemlidir. Rus dilindeki kelimelerdeki vurgunun hiçbir kuralı yoktur.

Ukrayna ve Belarus dili Rusça’ya en yakın olan dillerdir. Doğu Slav dilleri’de Rusça’ya çok yakındır. Ukrayna ve Belarus’un Doğu ve Güney bölgelerinde de Rusça konuşulur. Eski bir Doğu Slav lehçesi olan Novgorod lehçesinin Rusça’nın oluşumunda büyük önem oynadığı kabul edilir. Bulgarca her ne kadar dil bilgisi olarak Rusça’dan farklı olsa da her ikisi’de 19. ve 20. yüzyıllarda Slav etkisi altına girmiştir.

Rusya dil okulları, Rus lehçeleri birbirlerine oranla farklılık göstermektedir. Bu farklılıkların çoğu tonlama, telâffuz hatta kelimeler de bile gerçekleşebilir. Kuzey Rus lehçesi kelimeleri olduğu gibi telâffuz eder. Kelimeleri yumuşatmaz. Vurgu çok azdır. Ama gene de vurgu bulunan yerlerde belirli bir kuralı yoktur.

Güney Rus lehçesi Kuzey Rus lehçesine oranla daha kibardır. Hiçbir harf yutulmaz. Ancak bu lehçenin en büyük farklılığı telâffuzdur. Harfler ve kelimeler olduğundan çok daha farklı bir şekilde telâffuz edilir. Genel olarak sessiz harflerin çoğu yumuşatılır. Aynı zamanda konuşma dilinde de birçok harf düşürülebilir. Tıpkı Türk dilindeki ünlü düşmesi gibi bu lehçede de birçok sesli harf düşebilmektedir.

Rusya Dil okulları


Moskova dil okulları

Danışmanlık Hizmetimiz ÜCRETSİZDİR!

Tüm Sorularınız İçin;

Ofis Numaralarımız 0212 243 243 9 – 0544 243 243 9

Bilgi İstek Formu İçin Tıklayınız!