Türkiye Yaz Okulları

Türkiye Yaz Okulları

Yurtdışında yaz okulu öğrencileri çeşitli dillerde dil eğitimi alırken ve dünyanın her köşesinde yaşıtları ile bu dilde konuşurken aslında uluslararası bir ortamda kendi başlarına yaşayabilme, sorunlarını çözebilme ve yaşam deneyimi kazanma gibi bir çok fırsatı da elde etmektedir. Fakat bir diğer alternatifte Türkiye’deki yaz okullarına gitmektir.

Yurtdışında yaz okuluna katılmak bir ayrıcalıktır ama Türkiye’de bir yaz okuluna katılmanın da kendine göre bazı avantajları bulunmaktadır. Bu avantajların başında aileyle öğrencinin aynı ülke sınırları içerisinde olmaktır. Aile istediği anda öğrencinin yanına gidip onu ziyater edebilir hatta ailece bir tatil yaparak çokta güzel zaman geçirebilirler.

Bir diğer avantaj ailenin okulla rahatça iletişim kurmasıdır. Her aile bireyi İngilizce bilmek zorunda değil, bu sebeple Türkçe konuşan birini muhatap almak başka bir avantajdır. Avantajlardan bir diğeri vize gibi prosedürü karışık olan bir işlemle hiç uğraşmayacak olmamanızdır. Her ülkenin kendine göre avantaj ve dezavantajları mevcuttur ve sizinde yapmanız gereken sizin için en mantıklı olanına karar vermektir.